A legfelsőbb bíróság dönt arról, indulhat-e Trump az elnökjelöltségért
A testület kilenc tagja közül hármat a volt elnök nevezett ki.
A testület kilenc tagja közül hármat a volt elnök nevezett ki.
Benjamin Netanjahu legnagyobb politikai akciója fulladt kudarcba.
Maine államban szintén zendülésben való részvétel miatt döntöttek a volt elnök kizárása mellett. A várakozások szerint ez az ügy is az Egyesült Államok legfelsőbb bírósága elé kerül.
A republikánus elnökjelöltek január 5-én véglegesítendő listáján Donald Trump neve is ott lesz. Colorado állam legfelsőbb bírósága a múlt héten döntött úgy, hogy kizárja a korábbi elnököt az újbóli indulásból, zendülés miatt.
Több fenyegető poszt a bírák személyes adatait is tartalmazta.
A döntés a katonai akadémiákra nem vonatkozik.
A Legfelsőbb Bíróság döntésével elfogadta az igazságügyi minisztérium és a gyógyszer gyártójának kérelmét.
Az indiai kormány hevesen ellenzi az azonos neműek házasságának legalizálását, „városi elitista koncepciónak” nevezve azt, amely aláássa a vallási és társadalmi értékeket, miután a legfelsőbb bíróságon megkezdődött az LMBTQ-emberek törvényes házassághoz való jogáról szóló tárgyalás.
Ez lesz az első per azóta, hogy a Legfelsőbb Bíróság megszüntette az abortuszhoz való alkotmányos jog védelmét és a kérdést tagállami hatáskörbe utalta.
A vita tárgya Lengyelországban is az igazságszolgáltatás függetlensége, közelebbről pedig az, hogy milyen szerv döntsön a bírák fegyelmi ügyeiről. A tét: az uniós helyreállítási pénzek.
A lengyel EU-ügyi miniszter szerint a szóban forgó törvénymódosításokat feltehetőleg még kedden benyújtják a szejmbe.
Október elején elnökválasztást tartanak Brazíliában, a jelenlegi elnök, Jair Bolsonaro pedig már most választási csalásokat emleget. A „Trópusi Trump” nagyon le van maradva kihívójától az előzetes közvéleménykutatások szerint, ugyanakkor azt állítja, „a hadsereg mellette áll”.
Egy római konferencián reagált Samuel Alito, az amerikai legfelsőbb bíróság tagja a sussexi herceg és a külföldi vezetők véleményére, akik aggályaikat fejezték ki az abortuszjogok korlátozása miatt az Egyesült Államokban.
A Roe kontra Wade, avagy a szabad abortuszjogot lehetővé tevő amerikai ítélet felülírása után felvetődik a kérdés: visszafele megyünk-e az időben, amikor a konzervatív politikusok a szabadságjogok korlátozásába kezdenek? Közéleti podcastunk legfrissebb adásában az abortuszvita mellett arról is beszélgettünk, miért ijesztő, hogy a Republikánus Párt és a Fidesz újabban egymástól merítenek.
Az elmúlt évek könyvbetiltásaira és könyvégetéseire reagálva egy amerikai kiadó új, tűzálló kötetet bocsátott árverésre A szolgálólány meséjéből.
Számos híresség felháborodását fejezte ki az amerikai Legfelsőbb Bíróság kiszivárgott határozattervezete kapcsán, amelynek értelmében eltörölnék az abortusz egész országra kiterjedő alkotmányos jogát az Egyesült Államokban.
A Legfelsőbb Bíróság megerősítette, hogy a nagy vihart kavaró, nemrég kiszivárgott dokumentum valódi, a bírák többségének véleményét tükrözi, de még nem a végleges döntés.